O nás

Vitajte v našom rodinnom vinárstve, kde dlhoročné tradície sprevádzajú moderné bioprodukčné metódy. Pestovanie hrozna a výroba vína sú súčasťou našej rodinnej histórie už generácie, čerpajúc znalosti a vášeň priamo od nášho otca. Od najmladšieho veku, my, súrodenci, sme boli súčasťou každého aspektu vinárskeho procesu, a po dokončení štúdia sme sa plne zapojili do rodinného podniku.

Naše vinice v oblasti Pesek sú pravým rodinným pokladom, získané vďaka silnému emočnému vzťahu našej matky k tomuto miestu a otcovej vášni pre vinárstvo. Tento odkaz sme uchovali a s hrdosťou pokračujeme v tradícii výroby biovín s dôrazom na kvalitu a ekologické metódy.

Výroba biovína si vyžaduje nielen používanie ekologických metód v pestovaní hrozna, ale tiež dbáme na to, aby sme používali len prostriedky povolené v rámci EU a na Slovensku. Naše vína sú certifikované a spĺňajú prísne štandardy ekologickej výroby.

Vinárstvo nesie v sebe viac než 200-ročnú históriu, ktorá je úzko spätá s rodinou Esterházyovcov. Počas 1600. a 1700. rokov došlo k významnému rozvoju vinohradníctva, čo je zaznamenané aj v našich pivniciach. Po roku 2003 sme pivnicu obnovili a stali sme sa hrdými majiteľmi.

V našich viniciach sme obnovili pôvodnú odrodu Peseckej leánky, ktorá má výnimočné vlastnosti a je súčasťou nášho unikátneho portfólia vín. Okrem toho ponúkame širokú škálu biovín, vrátane Peseckej Leánky, Rizling Vlašský, Veltlínske Zelené a Cabernet Sauvignon, ako aj ručne vyrobené ovocné vína z rôznych druhov ovocia, kvetov a zeleniny.

Naše vinárstvo je tiež domovom útulného penziónu s kapacitou 16 hostí, kde každá izba odráža charakter a farbu rôznych druhov vín. Ponúkame autentickú atmosféru s historickými prvkami, vrátane originálnych dokumentov rodiny Esterházy a fotografií, ktoré zdobia steny našich izieb a degustačnej miestnosti.

Sústredíme sa nielen na výrobu vysokokvalitných biovín, ale aj na poskytovanie nezabudnuteľných zážitkov na svadbách, rodinných oslavách a vínných degustáciách.